CLANEK

 

Radio 1 nabídne přímý přenos z United Islands of Prague

United Islands of Prague otevře od 1. do 4. května pražskou festivalovou sezonu. Na festival dorazí víc než 100 umělců z celé Evropy a pražské ostrovy a desítka klubů po celém městě budou patřit pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů. Radio 1 už tradičně dodá přímý přenos z vlastní scény na Střeleckém ostrově, a to v sobotu 4. května od 14:00 do 21:00.

 

Hudební program na Radio 1 stage zahájí slovenské Deti, které přicházejí z tmavých uliček bratislavské DIY scény. Naváže VOJTIK, mladý umělec z Detvy, jehož singl "Detviansky sen" nedávno upoutal pozornost všech, kdo sledují slovenskou hudební scénu. V DJském setu se pak představí rapový Idea, zakladatel a hlava labelu Ty Nikdy. Vystoupí také čerstvý držitel Anděla v kategorii Rap, MC Gey, a rodák ze Starče na Vysočině Rohony. Dění na stage Radia 1 budou během přímého přenosu moderovat Vojtěch Tkáč a Ondřej Bambas, kteří posluchačům nabídnou i rozhovory s vystupujícími hudebníky.

Program přenosu ze stage Radia 1:

14:15 Deti (SK)

15:45 VOJTIK (SK)

17:30 Idea DJ set

18:00 MC Gey

19:30 Rohony

United Islands of Prague se letos v Praze uskuteční už po jednadvacáté. Během čtyř dnů se na pódiích představí víc než stovka umělců z celé Evropy. Ve středu 1. května se na scéně postupně objeví například polský zpěvák a producent Baasch, slovinská pop-rocková kapela LPS či maďarští Freakin' Disco. Druhý festivalový den bude stát především na tuzemských talentech, kterým dá United Islands prostor skrze klubovou noc. Ta se letos rozletí na 10 různých scén napříč pražskými kluby. Kromě toho se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert proti xenofobii s názvem Symphony for Humanity. Páteční program hudebním fanouškům přinese pestrou paletu interpretů napříč celou Evropou. Mezi největší zahraniční lákadla patří například irské indie-popové duo 49th & Main, velké očekávání s sebou nese německá kapela Lonely Spring nebo Joe & The Shitboys z Faérských ostrovů. Závěrečný sobotní den festivalu bude především ve znamení odvážného bookingu a talentů, kteří momentálně vyprodávají klubové sály napříč republikou. Vstupné na festival je zdarma.

Více informací na www.unitedislands.czwww.facebook.com/unitedislandsofprague.

Partnerem přímého přenosu z United Islands je šperkař Michal Kadaník. Originální zásnubní a snubní prsteny od českého designéra. 

Radio 1 je možné poslouchat na frekvencích 91,9 FM (Praha a okolí), 97,5 FM (Plzeň), 98,7 FM (Liberec) a 100,2 FM (České Budějovice). Samozřejmě také po internetu a digitálně v síti DAB+. Více informací najdete zde, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016